От 1 януари 2020 г. за автомобилните производители в Европа настъпват тежки времена. В сила влизат новите екологични стандарти, като глобите за тези, които не ги покрият, са огромни. Те могат да достигнат общо 32 млрд. евро, което превишава със 100% приходите, които компаниите ще реализират от продажба на нови автомобили, съобщава Automedia.
Според новия стандарт, произведените на територията на ЕС модели трябва да отделят до 95 грама на километър (гр/км) въглероден диоксид, което принуждава производителите да ускорят разработката на нови технологии и да се насочат към електрификация на автомобилите си. Това обаче оказва огромно негативно влияние, тъй като тези разработки струват много пари. И съответно, за да бъдат осигурени ти, се налага намаляване на разходите.
На свой ред то става най-вече с премахване на работни места. Audi, например, вече обяви, че ще съкрати около 9500 човека. Подобни намерения имат и в Daimler, а също така и в Nissan.
Някои от държавите в ЕС се опитват максимална да мотивират шофьорите да преминат към автомобили с електрическо задвижване. Германия се готви да удвои субсидиите, но броят на електромобилите все още е недостатъчен, за да се покрият новите екологични стандарти.
Според анализаторите на автомобилния сектор, през 2025 г. броят на електромобилите ще бъда около 10,2% от общия пазар. След още 5 години той ще се увеличи до 20%. Някои държави вече обявиха, че ще заложат забрана на моделите с двигатели с вътрешно горене, като тя ще влезе в сила от 2040 г.


Кристиано Роналдо с исторически постижения при разгром над Узбекистан
Русия обяви готовност за нови преговори с Украйна
Египетски самолет кацна аварийно в Горна Оряховица
Лекари спасиха бременна след тежка катастрофа
Жалбата за "Парад на гордостта" във Варна остана без разглеждане
Еврото е най-слабо от година след намеци за различните посоки на ЕЦБ и Фед
Производителите на чипове поводеха спада на Уолстрийт след разпродажбите в Азия
Л. Йорданова: Ролята на училището е много по-широка от академичните знания
Доверие на нула: Българите не вярват на институциите, политиците и партиите
Войната с Иран поставя под риск парични преводи за 124 млрд. долара от Залива
Стар VW Golf стана звезда, след като беше пратен за скрап
Hummer отиде на дъното при пускане на лодка на вода
Nissan спира работа по електрическия Qashqai
BMW 3-Series 2018 срещу Audi A4 2018: Кое е по-надеждно
Китайци направиха най-черната автомобилна боя
Еньовден е: Денят на Св. Йоан Кръстител
Днес гръмотевични бури и градушки, но слънце край морето
Към Созопол е пътят на българското Камино
преди 6 години Зелка https://***.lockheedmartin.com/en-us/products/compact-fusion.htmlЕй това ще смени въглеродите, като му дойде времето! Това ще бъдат новите въглища след 20-30 години. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ти ще кажеш , че нема каручки ... :https://spark.bg/elektromobili/регистрирай се и го вземи , покарай , прекарай некое и друго пале и ако искаш после пак ще коментираме . аз го пробвах , щото съм любопитен :))) ... ще коментираме само след като си го пробвал ... дотогава си свободен да пишеш какво искаш :))) ... всичките големи вносите в БГ продават електрически каручки , са малко са скъпички , по едно 20 бона отгоре са на топ дизелите , ама нема вечно да е така . и какво като нема големи камиони още в продажба ? само гледай до една петилетка за какво иде реч ... даже догодина ще ги пуснат серийно някои модели ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години за тебе май всичко започва и свършва с каруцата дето да ти мести задните части насам натам ...досега читав камион на ток не съм видял ... отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години ей , нема угодия от мрънкалници :))) ... хибрид :https://***.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11575112418276887&slink=dgn4crпълна електричка :https://***.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11568712441550702&slink=dgn7tdи до няколко годинки ще са съвсем в масовата група на покупки в БГ от 8-12 бона ... какво те притеснява ? искаш каруца ли да караш ? само виж новата лада , не ти требва кон за нея :))) отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години Ох, започвам да завиждам на англичаните. отговор Сигнализирай за неуместен коментар
преди 6 години "Някои държави вече обявиха, че ще заложат забрана на моделите с двигатели с вътрешно горене, като тя ще влезе в сила от 2040 г."То дотогаз и конска каруца няма да може да се ползува , заради тормоза над животните ... интересни времена идват . отговор Сигнализирай за неуместен коментар